He mensen,
UPC heeft mij iets heel misselijks geflikt zie mail...
zie mail:
Geachte chello abonnee,
Uw modemsnelheid is met onmiddellijke ingang teruggezet.
Om uw chello classic verbinding voor u en andere chello gebruikers optimaal te houden hanteert UPC een bovengrens voor de gebruikte data. Het gemiddelde gebruik bij chello classic is 8 GigaByte per maand. Op dit moment is u gebruik meer dan 5 keer dit gemiddelde.
Tot het einde van de maand zal uw modemsnelheid beperkt worden tot maximaal 64 Kbps voor zowel het up- als het download verkeer. Alle onderdelen van de chello dienst blijven gewoon voor u beschikbaar, maar tegen een lagere snelheid.
Vanaf de 1e van de volgende maand zullen de modeminstellingen weer op de voor uw chello abonnement geldende snelheid worden teruggezet.
Als u verwacht in de toekomst vaker grotere hoeveelheden data te gebruiken, willen wij u graag attenderen op chello plus. Bij dit product zijn grotere hoeveelheden datagebruik toegestaan.
Bijgaand sturen wij u een link naar een speciale pagina waar u uw datagebruik zelf in de gaten kunt houden <http://datagebruik.chello.nl>. U dient hier uw gebruikersnaam en wachtwoord van uw emailadres in te voeren om in te kunnen loggen.
Wij vertrouwen erop u voldoende te hebben ingelicht.
Met vriendelijke groet,
UPC Nederland
Dit is toch te gek voor woorden, ik kan amper nog surfen laat staan downloaden. Vanaf 1 dec kan ik pas weer normaal downloaden.
Wat ook heeel raar is dat ze adverteren met:
ONBEPERKT DOWNLOADEN met chello classic!!!! vervelgens download je heel veel en wordt je verbinding verneukt!!! Mijn pa heb het nodig voor zijn werkt en die zei dat een mailtje versturen al bijna 5 min duurt dit is toch te gek. Helemaal nu omdat ze
ZONDER een waarschuwing je verbinding verneuken, en omdat ze adverteren met on beperkt downloaden met een classic abbo (Classic is het ena duurste abbo niet zo,n lullig abbotje van 9.99 per maand!!!) En je dan zo een nog duurder abbo aan te smeren a €80!!! per maandt. Wij hebben het helemaal gehad van
UPC, vanaf volgende maand zitten we hopelijk op ADSL van KPN daar heb je schijnbaar niet van dit soort mailtjes achteraf. Dit is toch gewoon een marketing K-streek ofniet dan. Heeft iemand dit eerder meegemaakt en/of gehoord.
Ik voel me echt genaait geen internnet meer tot
1 dec zonder dat je wordt gewaarschuwt ect en je dan ook nog een duurder abbo aansmeren. Je nspat het wel UPC vliegt eruit hier en ADSL erin
DOOD AAN UPC en CHELLO _0/
eikels.....

Klik om te vergroten...