Mijn vader heeft gister foto's gemaakt, in RAW formaat. Echter wanneer ie zn upload naar de pc komen er mapjes van 0byte te staan, die allemaal linken naar 'mijn afbeeldingen'. Hoe kan je RAW afbeeldingen openen?
Raw is het format wat komt uit high end digitale camera's. Je kunt deze b.v. in photoshop inlezen door en speciale plugin verder zit er vaak bij de camera ook software om dit te doen. Standaard kun je ze dus idd niet lezen
Op de site van Microsoft kan je een RAW viewer downloaden. http://www.microsoft.com/netherlands/windowsxp/digitalefotografie/raw.aspx Het grote voordeel van RAW is echter dat het in feite een 'zuiver' digitaal negatief is; de opgeslagen beeldinformatie is niet beïnvloed door de verwerkingalgoritmes in de camera. Het enige nadeel aan RAW is dat het een meer ruimte nodig heeft op de Fashkaart. Mijn Canon 300D heeft een RAW-bestand grote van 7 Mb. Heb het probleem verholpen door gebuik te maken van eeen Microdrive kaart van 1 GB.
In het RAW format zit veel meer informatie over belichting en settings van de camera. Er zit geen compressie op dus het is exact wat de camera heeft vastgelegd. JPG geeft ALTIJD verlies van kwaliteit. Nadeel is de omvang. bij mijn canon 350D is dat 7-8Mb per foto. Dus mijn 1Gb card moet ik regelmatig "leegtanken" naar mijn losse imagetank.
Ik kan raw viewer niet downloaden, we hadden altijd windows ME legaal, maar er staat nu XP op, en ik ben zo eerlijk om te zeggen dat die versie illegaal is. Ik ga dus ook niet vragen of iemand mij kan helpen de beveiligingen van MS te omzeilen, dat hoeft niet. ZIjn er nog andere programma's?
wat voor camera heb je om te beginnen? Misschien hebben ze wel informatie over het bestandformaat op de site!
Bij de eos zitten 3 CDs. Één voor de macintosch (weggooien dat ding) één voor arcsoft EN één met zoombrowser en digital photo pro laatste cd installeren en hoppa.
Op de bijgeleverde software moet je RAW bestanden kunnen kijken. Met het programma Zoombrowser EX kan ik de RAW bestanden op mijn 300D bekijken.
Als ik de bestanden op het fototoestel bekijk, staan er 4 JPEG plaatjes, en 33 bestanden van 0 bytes, bij beeldindeling staat er: niet beschikbaar. De foto's zijn wel te bekijken op de camera zelf:| Ik kan de naam niet wijzigen, dus ook niet de extensie, en de extensie van de plaatjes is BMP En ik kan de bestanden niet kopieren
Beste "theprof82" Als jij of je pa een Canon Eos350D koopt. Lees dan de handleiding eens is wel eens verfrissend bij een camera van meer dan 800 euro. Daar staat echt alles in wat je wil weten. Laatste tip: Wis alles op de PC installeer Zoombrowers en haal de foto's uit de camera via zoombrowser. Sterkte verder
Ik ga niet de pc formatteren, via zoombrowser de foto's binnenhalen doe ik steeds, de foto's zijn bestanden van 0 byte, extensie BMP, maar bij eigenschappen staat onbekend...