Nope niks simpele versie. Photon Lighting zit niet in het spel, maar in het exporteren van de levels in studio max. Deze techniek wordt gebruikt om in een level de lightmaps te berekenen die gewoon opgeslagen zijn in een mapfile. Kortom, niks hiervan gebeurt ooit realtime. Dit wordt 1 keer gedaan wanneer de artists het level feitelijk in het spel stoppen. Dus wordt maar 1 keer gerenderd, een uur of 5/6 lang, daarna is de data van de lightmaps berekend en opgeslagen in het level. Klaar. In het spel berekend de Xbox helemaal NIKS met photon mapping. De realtime lighitng effecten komen gewoon over de lightmaps berekend door photon mapping heen. Dat is wel realtime, maar heeft niks met phonton mapping te maken, dat zijn allemaal stencil shadow berekeningen.
ja, das mooi, het is wel jammer dat je in de filmjes altijd een AR heeft of in de latere levels een shotgun, terwijl je best een ander wapen kan dragen, bedoelen jullie zoiets?
Het gaat er niet om of de Xbox dit met dezelfde kwaliteit kan doen als in het filmpje, want het antwoordt is dan duidelijk nee Het filmpje geeft enkel een illustratie van wat er (in de toekomst) mogelijk is met deze techniek. Halo 2 zal een simpele uitvoering hiervan gebruiken... Als ik een plaatje zou posten met een Ferrari en zou zeggen dat dit een auto is, dan betekent het niet dat een Lada geen auto meer zou zijn
Effe lezen wat ik schrijf please! Halo 2 gebruikt helemaal niks met photon lighting, behalve als ze opeens een of andere magistrale manier hebben gevonden waardoor alle developers over de hele wereld ter plekke doodvallen van verbazing. 3d studio MAX of maya, wat ze gebruiken om levels te maken en exporteren in hun engine, gebruikt Photon lighting om de levels LIGHTMAPS te geven (renderprocedure tijdens het exporteren van 6 uur). De gewoon daarna in de level data zitten. Hier renderd de Xbox geen moer aan en als heet een keer gedaan is is het klaar. Snappie?